Sprzęt fiskalny: Firmy handlowo usługowe

Dla firm handlowo-usługowych, w zakresie ewidencjonowania sprzedaży detalicznej proponujemy rozwiązanie oparte o współpracę komputera, oprogramowania sprzedażowego oraz drukarki fiskalnej.

Ewidencja sprzedaży detalicznej, podobnie jak sprzedaży dla kontrahentów biznesowych prowadzona jest za pośrednictwem programu sprzedażowego (Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL) pracującego na komputerze. Wystawienie paragonu powoduje jego wydruk na drukarce fisklanej. Nie ma więc konieczności obsługi dodatkowego urządzenia jak miało by to miejsce w przypadku kasy fiskalnej. 

W zależności od potrzeb firmy, do zestawu mozna podłączyć opcjonalnie szufladę na pieniądze, czytnik kodów kreskowych, wagę. Przy wyborze drukarki fiskalnej należy zwrócić uwagę na to ile i jakie urządzenia będą współpracowały z nią, tak aby wybrany model urządzenia pozwalał na podpięcie opcjonalnych urządzeń.

Rozwiązanie oparte o drukarki fiskalne, komputer i oprogramowanie jest znakomitym rozwiązaniem w zakresie kompleksowości przechowywanych informacji - pozwala na raportowanie i analizę sprzedaży w ujęciu ilościowo-wartościowym, przechowywanie informacji o stanach magazynowych, cenach zakupu, historii towarów itp.